Dallime mes rishikimeve të "ABA Business Center"

ska përmbledhje të redaktimeve
[redaktim i pashqyrtuar][redaktim i pashqyrtuar]
v (ABA business center u zhvendos tek ABA Business Center. Arsyja)
No edit summary
{{SC|Data|Nuk ka përmbajtje të mjaftueshme --[[Përdoruesi:Liridon|'''''Liridon''''']] 7 Gusht 2010 16:42 (CEST)}}
 
 
''ABA business center'' është ndërtesa më e lartë në Shqipëri ka 21 kate mbi tokë dhe 3 kate nëntoksore.
 
''ABA business center'' është ndërtesa më e lartë në Shqipëri e cila është 83 m, përbëhet nga 21 kate mbi tokë dhe 3 kate nëntoksore. 3 nivelet (katet) nën tokë përbëhen nga Parkingu për makina. 3 katet e para përdoren për "''Shopping''", kati i 4 është hapsira ushqimore, kati i 5 përmban palestër dhe Qendrën e menaxhimit. Gjitha katet tjera deri tek tre katet më të larta përbëhen nga zyra. Niveli në krye ka një restorant
prej ku ka pamje në gjith qytetin. Dy kate nën të janë apartamente.
==Lidhje të jashtme==
[http://www.ababusinesscenter.al/rreth_ABA.html]