Dallime mes rishikimeve të "15 Prill"

41 bytes added ,  10 vjet më parë
v
v (r2.7.1) (roboti largoj: ksh:15. Apprill)
* [[1452]] - [[Leonardo da Vinci]], piktor, skulptor, arkitekt dhe filozof italian (vdiq më [[1519]])
* [[1912]] - [[Kim Il-sung|Kim Il Sen]], diktator i [[Koreja Veriore|Koresë Veriore]] (vdiq më [[1994]])
* [[1913]] - [[Vangjel Graboska]], aktor
* [[1924]] - [[Jup Kastrati]], mësues shqiptar
* [[1927]] - [[Bejto Isufi]], ushtarak shqiptar
* [[1990]] - [[Emma Watson]] , actore angleze
 
== Vdekje ==
50

edits