Ndryshimi mes inspektimeve të "Dossier K."

7 bytes added ,  9 vjet më parë
ska përmbledhje të redaktimeve
'''Dossier K.''' ne Shqip '''Dosja K.''', është një film flemisht thriller me regji të [[Jan Verheyen]], bazuar në një roman nga [[Geeraerts Jef]]. Dosja K. është libri i dytë nga Geeraerts Jef për seri rreth detectives Vincke & Verstuyft që ka qenë vënë në ekran pas De zaak Alzheimer. Disa aktorë nga filmi i parë përsërisë rolin e tyre, duke përfshirë Koen De Bouw, Werner De Smedt, Hilde [[De Baerdemaeker]], Filip Peters dhe Jappe Claes. Kjo është një film për krimet në skenën Mafia shqiptare në [[Antwerp]].
 
===Historia===
Anonymous user