Dallime mes rishikimeve të "Ratko Mlladiq"

1 byte added ,  10 vjet më parë
 
===Arrestimi i tij===
Arestimi i tij ndodhi më 26 Maj të viti 2011 arstimi i tij u bë nga Polica Serbe në një fashat Serb. Ratko Mlladiq kisht ndruar emrin. Emri i tij i ri ishte Milorad Komodiq '''Milorad Komodiq'''.
 
Ratko Mladiqi ishte Komandat i forcave Serbe në Lufën e [[Bosnja dhe Hercegovina|Bosnjës]] a është i akuzuar për krime Lufte nga Gjykata e Lartë e [[Hagë]]s. Këtë e Ka bërë të ditur vet President i Sërbisë [[Boris Tadiqi|Boris Tadiq]].
Anonymous user