Srecka (Prizren)

fshat në Kosovë

Sreckë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Sreckë
Fshat
Vendndodhja
Sreckë is located in Kosova
Sreckë
Sreckë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 864 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 24″ Veri

20° 51′ 24″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto