St. Catharines është një qytet (city) në Provincën Ontario, Kanada. Komuna ka një sipërfaqe 97 km² dhe popullsi 131989 banorë.[1]

St. Catharines
qytet (city)
St Catharines StPaul Queen.jpg
Popullsia
 • Gjithsej131.989
Faqja zyrtarewww.stcatharines.ca

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario