Stacioni i Trenit Pejë

monument kulture në Kosovë

Stacioni i Trenit Pejë është një monument i trashëgimisë kulturore në Pejë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkitekturor".

Stacioni i Trenit Pejë
Stacioni i Trenit Pejë..JPG
Lloji Arkitekturore
Vendndodhja Pejë, Kosovë
Ndërtuar 1933 - 34
Emri zyrtar: Monument /Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 1143

ReferimetRedakto

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016.

Lidhje të jashtmeRedakto