Stadioni Cementarnica është një stadium me shumë qëllime në Shkup, Republika e Maqedonisë. Aktualisht përdoret kryesisht për ndeshjet e futbollit dhe është stadiumi shtëpiak i KF Cementarnica 55 dhe KF Gorno Lisiče. Stadiumi ka 2,000 ulëse.[1]

WeblinkRedakto

  1. REDIRECT Stampa:En
  1. REDIRECT Stampa:En

BurimetRedakto

Koordinatat: 41°58′05.23″V 21°27′09.43″L / 41.9681194°V 21.4526194°L / 41.9681194; 21.4526194

  1. ^ http://www.worldstadiums.com/europe/countries/macedonia.shtml