Stadskanaal është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 119.96 km² dhe popullsi 33451 banorë[1]. Stadskanaal është kryeqendra e komunës.

Stadskanaal
Flamuri i Stadskanaal
Stema zyrtare e Stadskanaal
Popullsia
 • Gjithsej33.451
Faqja zyrtarewww.stadskanaal.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto