Stampa:Infobox KS vendbanim Stagovë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Stagonë. Fshati shtrihet në jug të Kosovës që e ndan lumi Nerodime.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto