Hape menynë kryesore
Stameri
Стамер
Fshat
noform
Vendndodhja
Stameri is located in Republika e Maqedonisë
Stameri
Stameri
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni lindor
Lartësia 777 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2320
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 57′ 00″ Veri

22° 49′ 00″ Lindje

Popullsia 344 banorë (2002)