Stanoci i Epërm

fshat në Kosovë

Stanoc i Epërm është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bletajë.

Stanoc i Epërm
Bletajë
Fshat
Vendndodhja
Stanoc i Epërm is located in Kosova
Stanoc i Epërm
Stanoc i Epërm
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 559 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 45′ 27″ Veri

21° 2′ 38″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto