Sterling "Steelo" Brim (lindi më 5 qershor 1988) është aktor, prezantues dhe personalitet televiziv amerikanë. Ai është i njohur për paraqitjen e tij në emisionin e MTV-së Ridiculousness.

Steelo Brim

BiografiaRedakto

Brim lindi dhe u rrit në Chicago, Illinois. Prindërit e tij janë priftërinj, dhe ai ka disa vëllezër dhe një motër.[1]

Në vitin 2001, Brim pati një rol të shkurtër në filmin Hardball. Në moshën 19 vjeç, Brim u zhvendos në Los Angeles për të kërkuar një karrierë në industrinë e muzikës. Ai punoi në radio dhe A&R, para se të takohej me Rob Dyrdek. Dyrdek e ftoi atë që të bashkëpuntonte në emisionin e tij Ridiculousness, së bashku me Chanel West Coast. Që nga sezoni i tetë, ai mban pozitën si producent kreativ i shfaqjes. Brim poashtu u paraqit në Rob Dyrdek's Fantasy Factory dhe Wild Grinders.

FilmographyRedakto

Viti Titulli Roli
2001 Hardball Sterling
2009–2015 Rob Dyrdek's Fantasy Factory
2011 Orange Drive Ulysses Williams
2011–present Ridiculousness
2012–2013 Wild Grinders Meaty

ReferimetRedakto

  1. ^ Milner, Imian. "Lights Please: Sterling "Steelo" Brim". Edge. Nuk lejohet formatim teksti në: |work= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhja e jashtmeRedakto