Steinkjer është një komunëqarkun Nord-Trøndelag, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1564 km² dhe popullsi 20672 banorë[1].

Steinkjer
Stema zyrtare e Steinkjer
Popullsia
 • Gjithsej20.672
Faqja zyrtarewww.steinkjer.kommune.no

Demografia Redakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

Referime Redakto

Projekte të tjera Redakto

Lidhje të jashtme Redakto