Stephen Glenn Martin lindi më 14 gusht 1945Waco, Texas. Është një komedian, shkrimtar, producent dhe aktor amerikan, ka qenë anëtar i shout komik Saturday Night Live.

Steve Martin
Steve Martin.jpg
Informacione personale
Vendlindja Waco, Texas
Role të shquar Neal Page në Planes, Trains and Automobiles
Navin R. Johnson në The Jerk
Lucky Day në ¡Three Amigos!
Faqja zyrtare www.stevemartin.com

JetaRedakto

Steve Martin lindi në Waco, Texas te Glenn Vernon Martin, një shitës imobilëve dhe Mary Lee Stewart, një grua shtëpiake, ka prejardhje angleze, irlandeze dhe skoceze.

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.