Storfjord është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 1543 km² dhe popullsi 1912 banorë[1].

Storfjord
Skibotn harbor and camping area.jpg
Stema zyrtare e Storfjord
Popullsia
 • Gjithsej1.912
Faqja zyrtarewww.storfjord.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto