Strazhë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Gurzi.

Strazhë
Gurzi
Fshat
Vendndodhja
Strazhë is located in Kosova
Strazhë
Strazhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Ferizaj
Lartësia 1020 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 11′ 48″ Veri

21° 11′ 60″ Lindje

Pyll afër Strazhës

Lidhje të jashtmeRedakto