Stroc është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Stroc
Fshat
Vendndodhja
Stroc is located in Kosova
Stroc
Stroc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 603 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 49″ Veri

20° 58′ 49″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto