Struzhë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Sharr dhe Shtrungë.

Struzhë
Shtrungë
Fshat
Vendndodhja
Struzhë is located in Kosova
Struzhë
Struzhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Sreckë
Lartësia 1053 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 8′ 42″ Veri

20° 47′ 39″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto