Suela Mëhilli (e lindur më 28 janar 1994[1]Vlorë, Shqipëri[2]) është një skiatore alpine nga Shqipëria. Ajo konkurrojnë për Shqipërinë në vitin 2014 në Lojërat Olimpike Dimërore në garën "giant slalom" dhe u rendit e 65-ta. Ajo gjithashtu u bë atletja e parë që përfaqësuar vendin në Lojërat Olimpike Dimërore.[3][4]

Lindi më (1994-01-28) 28 Janar, 1994 (26 vjeç)
Vendlindja Vlorë, Shqipëri
Emër tjetër Suela Mëhilli
Nënshtetësia Shqiptare
Profesioni skiatore alpine

ReferimetRedakto

  1. ^ FIS Biography
  2. ^ Sochi 2014 profile
  3. ^ "Soçi 2014, Shqipëria përfaqësohet nga Erjon Tola dhe Suela Mëhilli". Shqiptarja. 24 janar 2014. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2 shkurt 2014. Marrë më 24 janar 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  4. ^ "Albanian president hands over national flag to Albania's team in Sochi 2014". Xinhua. Tirana, Albania. 30 janar 2014. Marrë më 30 janar 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)