Suicide Silence

grup muzikor amerikan

Suicide Silence është një grup muzikor nga RiversideCaliforniaShBA. Deri tani, grupi publikoi katër albume dhe disa EP resp. singles dhe DVD të cilat nganjëherë kanë qenë të përfaqësuar në toplista. Grupi përbëhet nga Eddie Hermida (Këngëtar)), Chris Garza (Kitara), Mark Heylmun (Kitara), Daniel Kenny (E-Bas) dhe Alex Lopez (Drums).

Suicide Silence
"Suicide Silence" "Mitch Lucker".jpg
Të dhëna
PrejardhjaFlag of the United States.svg Riverside, California
ZhanretMetalcore, Deathcore, Death metal
Vitet aktive2002 - sot
Shtëpitë diskografikeCentury Media, Nuclear Blast
Faqja zyrtaresuicidesilence.net
AnëtarëtEddie Hermida
Chris Garza
Mark Heylmun
Daniel Kenny
Alex Lopez
Ish-anëtarëtMitch Lucker († 2012)[1][2]
Mike Bodkins
Rick Ash
Josh Goddard
Tanner Womack

DiscographyRedakto

Viti Hollësitë e albumit Labeli Pozita nëpër Top-Lista[3] Shitjet
US DE
2007 The Cleansing Cenury Media 94 n.A.
2009 No Time to Bleed 32 n.A.
2011 The Black Crown 28 63 n.A.
2014 Ending Is the New Beginning: The Mitch Lucker Memorial Show 12.21.12 (DVD) Nuclear Blast 59 73 n.A.
2014 You Can´t Stop Me 16 24 n.A.
2017 Suicide Silence n.A.
2020 Become the Hunter n.A.
"—" denotes that the record didn't chart.

WeblinksRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ Huntington Beach Police Department: Fatal Traffic Collision
  2. ^ Sebastian Kessler: Metal Hammer: Stand Mitch Lucker beim Unfall unter Alkoholeinfluss? (Gjermanisht)
  3. ^ Top-Lista: DE Arkivuar 26 shtator 2013 tek Wayback Machine, US Arkivuar 1 nëntor 2014 tek Wayback Machine