Superkupa e Shqipërisë 2008 është edicioni i 15-të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 24 gusht, 2008 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës dhe u fitua nga KS Dinamo.

Sezoni i kaluar: 2007. Sezoni i rradhës: 2009

24 gusht 2008 KS Dinamo 2-0 KS Vllaznia

Shih gjithashtu Redakto

Referime Redakto