Superkupa e Shqipërisë 2013 është edicioni i 20të i këtij evenimenti që nga themelimi në 1989.

Finalja u diskutua më 18 gusht, 2013 mes fituesve të Kampionatit dhe Kupës sezonale. KF Skënderbeu ngritën trofeun e tyre të 1rë historik, pas dy finaleve të njëpasnjëshme të humbura ndaj Tiranës.

Sezoni i kaluar: 2012. Sezoni i rradhës: 2014

18 gusht 2013 KF Skënderbeu 1-1 (Pen. 4:3) KF Laçi

Shih gjithashtu Redakto

Referime Redakto