Surija Rashidi (maqedonisht: Сурија Рашиди; i lindur më 17.4.1965, në Ladorishtë, Strugë) është një politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Surija Rashidi kandidoj si pjesë e LRPDSH-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

ReferimetRedakto

  1. ^ "Surija Rashidi". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)