Syri i kaltër ose Pusi i zi është një pellg lumor në Lumin e Zi në Kaprre të poshtme, Theth, në veri të Shqipërisë.

Syri i kaltër
Pusi i zi
Pamje e Syrit të kaltër
Syri i kaltër is located in Shqipëria
Syri i kaltër
Syri i kaltër
Vendi Kaprre e poshtme, Theth
Koordinatat 42°21′51.86″V 19°44′46.37″L / 42.3644056°V 19.7462139°L / 42.3644056; 19.7462139Koordinatat: 42°21′51.86″V 19°44′46.37″L / 42.3644056°V 19.7462139°L / 42.3644056; 19.7462139
Lloji pellg lumor
Pjesë e Lumi i Zi
Shtetet e pellgut Shqipëria

GaleriaRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Syri i kaltër, Theth – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale