Tërllobuqi

fshat në Kosovë

Tërllobuq është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Buçaj.

Tërllobuq
Buçaj
Fshat
Vendndodhja
Tërllobuq is located in Kosova
Tërllobuq
Tërllobuq
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 28″ Veri

20° 58′ 24″ Lindje

DemografiaRedakto

Para luftës së Kosovës në fshat jetonin mbi 100 banorë të cilët u larguan nga fshati për shkak të kushteve të vështira për jetesë.

Fshati është me 24 banorë në komunën e Vushtrrisë.

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto