Takumi Minamino (lindur më 16 Janar 1995) është një futbollist japonez.

Takumi Minamino
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTakumi Minamino
Datëlindja (1995-01-16) 16 janar 1995 (29 vjeç)
VendlindjaOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Red Bull Salzburg
Numri18
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2012–2014Cerezo Osaka
2015–Red Bull Salzburg
Karriera ndërkombëtare
2015Japonia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kombëtarja

Redakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat

Redakto
Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2015 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme

Redakto