Tampereen Pyrintö është ekip i basketbollit profesionist finlandez dhe zhvillon ndeshjet në Korisliiga. Ekipi ka fituar gjithsej 3 tituj. Ngjyrat e veshjes së ekipit janë kuqe dhe bardhë.

Lidhje të jashtmeRedakto