Taraxhë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë.

Taraxhë
Fshat
Vendndodhja
Taraxhë is located in Kosova
Taraxhë
Taraxhë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 764 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 47′ 27″ Veri

20° 54′ 13″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto