Tarifa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Gibraltar, të provincës Cádiz, në Andalusia. Tarifa ka 17793 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 419.67 km2.

Tarifa
View of the Puerta de Jerez, the traditional entrance to the old city centre.
View of the Puerta de Jerez, the traditional entrance to the old city centre.
Flamuri i Tarifa
Stema zyrtare e Tarifa
Popullsia
 • Gjithsej17.793
Emri i banorëveTarifeños
Faqja zyrtarewww.aytotarifa.com

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto