Tatsuya Sakai

futbollist japonez

Tatsuya Sakai (lindur më 19 Nëntor 1990) është një futbollist japonez.

Tatsuya Sakai
Të dhënat personale
Emri i plotëTatsuya Sakai
Data e lindjes (1990-11-19) 19 Nëntor, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesFukuoka, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSagan Tosu
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2012–Sagan Tosu
2015Matsumoto Yamaga FC
Ekipi kombëtar
2014Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtmeRedakto