Taulant Kuqi

futbollist shqiptar

Taulant Kuqi (lindur më 11 nëntor 1985Vlorë)[1] është një futbollist shqiptar i cili luan me klubin shqiptar Flamurtari VlorëKategorinë Superiore si mesfushor.

Taulant Kuqi
Të dhënat personale
Emri i plotëTaulant Kuqi
Data e lindjes (1985-11-11) 11 Nëntor 1985 (34 vjeç)
Vendi i lindjesVlorë, Shqipëria
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualFlamurtari Vlorë
Numri20
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–Flamurtari Vlorë166(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 12 dhjetor 2014.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 12 dhjetor 2014

TrofeRedakto

FlamurtariRedakto

ReferimeRedakto

  1. ^ Profili