Ten Boer

fshat në Hollandë

Ten Boer është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 45.71 km² dhe popullsi 7431 banorë[1]. Ten Boer është kryeqendra e komunës.

Ten Boer
Flamuri i Ten Boer
Stema zyrtare e Ten Boer
Popullsia
 • Gjithsej7.431
Faqja zyrtarewww.tenboer.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto