Terry Winter Owens

kompozitore

Terry Winter Owens ( 1941 - 31 korrik 2007) ishte një pianiste dhe kompozitore nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Terry Winter Owens
Informacione
LindjaStampa:Ditëlindja 1941 New York
PrejardhjaShtetet e Bashkuara të Amerikës
Vdekja31 Korrik 2007 (66 vjeç)
Profesion(e)pianiste dhe kompozitore
Instrument(e)Pianoja

JetaRedakto

Terry Winter Owens lindi në vitin 1941, në New York.Vdiq më 31 korrik 2007

ReferimetRedakto