Teruyuki Moniwa

futbollist japonez

Teruyuki Moniwa (lindur më 8 shtator 1981) është një futbollist japonez.

Teruyuki Moniwa
Teruyuki Moniwa 2007.jpg
Të dhënat vetjake
Emri i plotëTeruyuki Moniwa
Datëlindja (1981-09-08) 8 Shtator, 1981 (41 vjeç)
VendlindjaAtsugi, Japoni
PozicioniMbrojtës
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Cerezo Osaka
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1999–2001Shonan Bellmare
2002–2009FC Tokyo
2010–2013Cerezo Osaka
2014Bangkok Glass
2015–Cerezo Osaka
Karriera ndërkombëtare
2003–2006Japonia9(1)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2003 2 0
2004 1 0
2005 4 1
2006 2 0
Gjithsej 9 1

Lidhje të jashtmeRedakto