Teuta Krasniqi

Teuta Krasniqi u lind me 27 korrik 1982 [1] është një aktore shqiptare nga Kosova. Ajo ka interpretuar në disa filma serial dhe shfaqje, njihet për rolin e saj shumë të suksesshëm në serialin televiziv Kafeneja Jonë me rolin e Sarandës.

Filmografia

Redakto

Referime

Redakto