Tietjerksteradeel është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 161.42 km² dhe popullsi 32260 banorë[1]. Bergum është kryeqendra e komunës.

Tietjerksteradeel
Flamuri i Tietjerksteradeel
Stema zyrtare e Tietjerksteradeel
Popullsia
 • Gjithsej32.260
Faqja zyrtarewww.tytsjerksteradiel.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Friesland