Tietjerksteradeel është një qytet dhe komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 161.42 km² dhe popullsi 32260 banorë[2]. Bergum është kryeqendra e komunës.

Tietjerksteradeel
Flamuri i Tietjerksteradeel
Stema zyrtare e Tietjerksteradeel
Popullsia
 • Total32.260
Faqja zyrtarewww.tytsjerksteradiel.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Friesland