Tilburg është një qytet dhe komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 119.15 km² dhe popullsi 204924 banorë[1]. Tilburg është kryeqendra e komunës.

Tilburg
Flamuri i Tilburg
Stema zyrtare e Tilburg
Popullsia
 • Gjithsej204.924
Faqja zyrtarewww.tilburg.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto