Tim Conway lindi më 15 Dhjetor, 1933Willoughby, Ohio si Toma Daniel Conway dhe vdiq më 14 Maj, 2019Los Angeles, Kalifornia. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Tim Conway
U lind në15 Dhjetor, 1933
Vdiq14 Maj, 2019
KombësiaAmerikan
TitulliConway, 2007
Faqja në rrjethttp://www.timconway.com

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Tim Conway – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.