Tingvoll është një komunëqarkun Møre og Romsdal, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 337 km² dhe popullsi 3082 banorë[1].

Tingvoll
Stema zyrtare e Tingvoll
Popullsia
 • Gjithsej3.082
Faqja zyrtarewww.tingvoll.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Tingvoll – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto