Tivenys

komunë në Spanjë


Tivenys është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Tivenys ka 926 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 53.54 km2.

Tivenys
Komunë
Vendndodhja
Tivenys is located in Spanjë
Tivenys
Tivenys

Koordinatat: 40°54′34″V 0°30′48″L / 40.90944°V 0.51333°L / 40.90944; 0.51333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Maria J. Beltrán Piñol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 53.54 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 926 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Tivenysenc, tivenysenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 54′ 34″ Veri

0° 30′ 48″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Tivenys – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale