Toka e Re dhe Labradori

Provincë e Kanadasë
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Toka e Re dhe Labradori (kthjellim).

Toka e Re dhe Labradori është një provincëKanada. Provinca ka një sipërfaqe 405212 km² dhe popullsi 508990 banorë[1] dhe është themeluar më 31 mars 1949. Saint John's është kryeqëndra e provincës.

Toka e Re dhe Labradori
Official seal of Toka e Re dhe Labradori
Population
 • Total508.990
Websitewww.gov.nl.ca/

ReferimetRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në