Tomoki Iwata

futbollist japonez

Tomoki Iwata (岩田 智輝 Iwata Tomoki?, lindur më 7 Prill 1997) është një futbollist japonez.

Tomoki Iwata
Të dhënat personale
Emri i plotëTomoki Iwata
Data e lindjes (1997-04-07) 7 Prill, 1997 (23 vjeç)
Vendi i lindjesOita, Japonia
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualOita Trinita
Numri29
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015–Oita Trinita83(5)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

StatistikatRedakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

ReferimetRedakto