Torsken është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 243 km² dhe popullsi 937 banorë[1].

Torsken
Morgen i Medby.JPG
Stema zyrtare e Torsken
Popullsia
 • Gjithsej937
Faqja zyrtarewww.torsken.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Torsken – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto