Tuloni

komunë në departamentin Var, Francë
(Përcjellë nga Toulon)

Toulon ose Tuloni është një qytet në juglindje të Francës. Prefektura e Var dhe qyteti i tretë më i madh në rajonin Provence-Alpes-Côte d'Azur prapa Marsejë dhe Nice.

Arsim Redakto

Literatura Redakto