Hape menynë kryesore
Trabotivishti
Тработивиште
Fshat
noform
Vendndodhja
Trabotivishti is located in Republika e Maqedonisë
Trabotivishti
Trabotivishti
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Lindor
Komuna Dellçevë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Rajoni lindor
Lartësia 701 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 2325
Prefiksi (+389) 033
Targa KO
Koordinatat 41° 53′ 15″ Veri

22° 49′ 00″ Lindje

Popullsia 533 banorë (2002)