Trepetnica

fshat në Kosovë

Trepetnicë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Mirditë.

Mirditë
Fshat
Vendndodhja
Mirditë is located in Kosova
Mirditë
Mirditë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 364 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 16′ 18″ Veri

20° 43′ 50″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto