Tresviso

komunë në Spanjë


Tresviso është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Tresviso ka 70 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.23 km2.

Tresviso
Komunë
Vendndodhja
Tresviso is located in Spanjë
Tresviso
Tresviso

Koordinatat: 43°15′30″V 4°40′0″P / 43.25833°V 4.66667°P / 43.25833; -4.66667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Kryetari i Bashkisë Francisco Javier Campo Campo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.23 km2
Lartësia 907 m (m.n.d.)
Popullsia 70 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 15′ 30″ Veri

4° 40′ 0″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Tresviso – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale