Tripura është shtet verilindor i Indisë me popullësi rreth 3.7 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Agartala.[1]

Vendndodhja e Tripurës në Indi

BurimeRedakto

  1. ^ "Faqja zyrtare e Tripurës". Arkivuar nga origjinali më 30 prill 2018. Marrë më 22 dhjetor 2012. |archiveurl= dhe |archive-url= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |archivedate= dhe |archive-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); |accessdate= dhe |access-date= është specifikuar më shumë se një herë (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)