Tsukasa Shiotani

futbollist japonez

Tsukasa Shiotani (lindur më 5 Dhjetor 1988) është një futbollist japonez.

Tsukasa Shiotani
Të dhënat personale
Emri i plotëTsukasa Shiotani
Data e lindjes (1988-12-05) 5 Dhjetor, 1988 (32 vjeç)
Vendi i lindjesTokushima, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanfrecce Hiroshima
Numri33
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2012Mito HollyHock
2012–Sanfrecce Hiroshima
Ekipi kombëtar
2014Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2014 2 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto